Братина: Захтев ЕУ да укинемо руске медије је цензура, а то је за Србију неприхватљиво

ЕУ се плаши руских медија због садржаја. Сметате им јер доносите истину, имате програме који су потпуно аутентични и тачни. РТ нуди директне извештаје и то је у овом свету непорециво. И зато ЕУ сматра да треба да нестану, указао је министар информисања Борис Братина.

Министар информисања и телекомуникација Србије Борис Братина рекао је за “Данас на РТ” да су захтеви ЕУ да Србија укине руске медије – РТ Балкан и Спутњик – неприхватљиви.

Како је истакао министар, забрана рата руских медија није забрана, већ цензура.

“Мислили смо да је цензура давно нестала, али се она сада појавила под новим називом ‘заштита од дезинформација'”, рекао је министар и упитао како то да онда “Дојче веле”, “Ју-Ес-Еј тудеј” или “прекогранични медији” својим једностраним наративима не шире дезинформације.

“Ми нисмо спремни да укидамо медије. Србија је оаза медијских слобода. Медији из свих земаља су овде и то је лек против дезинформација”, рекао је Братина. “Захтеви за цензуром су неприхватљиви”, поновио је.

Братина је оценио и да је проблем Запада што не дозвољава и не прихвата критички став. “Европска пропаганда је прихватљива, али не и критичко сагледавање политике ЕУ”, рекао је.

Оценио је и да би руски медији требало да схвате као комплимент и похвалу толики страх Европе од њих. “ЕУ се плаши руских медија због садржаја. Они тврде да су у питању дезинформације, али је то садржај поткрепљен чињеницама, тачним информацијама”, рекао је Братина.

“Ви сметате другима због информативног садржаја, објективности. Сметате им јер доносите истину, имате програме који су потпуно аутентични и тачни. РТ нуди директне извештаје и то је у овом свету непорециво. И зато ЕУ сматра да треба да нестану.”

Нагласио је да се то, ипак, неће догодити. “Будућност је у томе да добијамо што више истинитих информација. Нама као држави је стало да добијамо вести из целог света”, рекао је министар Братина.

[РТ БАЛКАН]