Клуб младих Руског историјског друштва у Србији одредио смернице за свој даљи рад

У просторијама Српско-руског братства у Београду одржан је радни састанак Клуба младих Руског историјског друштва у Србији, посвећен даљем развоју рада организације и координацији активности новооснованих секција.

Састанком су председавали секретар Руског историјског друштва у Србији Бојан Вулин и председник Клуба младих Вукан Ђукић, који су представили смернице за будући рад, као и планове за реализацију пројеката у наредном периоду.

Током састанка посебна пажња посвећена је раду новоформираних секција за културу памћења, научно-историјски рад и архивистику, медије и информисање, као и религију и духовност. Истакнуто је да ће управо кроз рад ових секција бити реализован највећи део активности Клуба младих, уз активно укључивање студената, младих истраживача и свих заинтересованих за проучавање историје, културе и духовних вредности српског и руског народа.

Учесници радног састанка су разговарали о предстојећим пројектима који обухватају организацију научних и културних догађаја, истраживачких активности, предавања, трибина и медијских садржаја, са циљем популаризације историјских тема међу младима и очувања културе сећања.

На састанку је наглашен и значај сарадње са научним, образовним, културним и друштвеним институцијама у Србији и у Русији.

Најављено је успостављање нових партнерстава и заједничких пројеката који ће допринети јачању рада Клуба младих и развоју српско-руских веза у области науке, културе и друштвеног ангажмана.

На крају састанка закључено је да ће приоритет у наредном периоду бити даље организационо јачање Клуба младих, ширење мреже сарадника и покретање нових иницијатива усмерених на неговање заједничког српског и руског историјског, културног и духовног наслеђа.

Д.О.