22. јун обележен широм Србије и региона

Поводом Дана сећања и туге, који се обележава у знак сећања на почетак Великог отаџбинског рата и милионе жртава које је поднео совјетски народ у борби против нацизма, широм Србије и региона одржане су комеморативне свечаности и положени венци и цвеће на спомен-обележја посвећена палим борцима.

У Кикинди је код Спомен-костурнице палим борцима одржан комеморативни скуп на ком су учествовали представници локалне самоуправе, СУБНОР-а, друштвених организација и грађани. Присутнима су се обратили Сава Орељ, председник СУБНОР-а Кикинда, и Олга Литвина, представник „Бојевог братства“ у Србији, који су подсетили на значај очувања историјског памћења и сећања на подвиг народа који су поднели огромне жртве у борби против фашизма.

Представници СУБНОР-а Лаћарак положили су цвеће и одали почаст страдалим борцима на Гробљу Црвене армије у Темишвару. Том приликом истакнуто је да је обавеза садашњих генерација да чувају сећање на војнике Црвене армије који су дали живот у борби против фашизма, као и да се неговањем културе сећања доприноси јачању историјских веза и разумевања међу народима.

У Суботици су представници Удружења сународника „Александaр Невски“ положили цвеће и одали пошту страдалима у Другом светском рату, истичући значај очувања сећања на жртве и победу над нацизмом.

Обележавању Дана сећања и туге придружили су се и активисти Српско-руског центра „Мајак“, који су положили цвеће и одали пошту палим борцима и жртвама рата у Беочину, Руми, Темерину, Србобрану, Тителу, Врбасу, Инђији, Београду, Бечеју, Руском Крстуру, као и у Братислави у Словачкој.

Овим комеморативним скуповима још једном је потврђена посвећеност очувању историјског сећања на жртве Другог светског рата и неговању традиције антифашистичке борбе.

Братство